O Brazílii

brazilieBRAZÍLIE

Přestože je Brazílie světovým nováčkem v produkci luxusních značkových vín, každým dnem si své místo na trhu upevňuje a s úspěchem konkuruje známým sklepům v Chile, Argentině a sklepům Nového světa vůbec.

Brazílie produkuje výborná šumivá vína vyráběná klasickou metodou „champenois“, a to bílé, z odrůd Chardonnay, Pinot Noir, Riesling, či růžové z odrůd Chardonnay a Pinot Noir. V zemi se též produkují vynikající a osvěžující šumivá vína typu Asti.

Najdete tu také výtečná „tropická“ vína z odrůd Cabernet Sauvignon či  Shiraz, ale i Moscatel ve státě Bahia.

V Brazílii se objevuje rozmanitá škála modrých odrůd vitis vinifera – Cabernet Sauvignon, Shiraz, Tannat, Gamay, Pinot Noir, Merlot, Cabernet Franc, Teroldego, Ancelota, Arinarnoa, Marcelan, Sangiovese, Barbera, Malbec, Carmenere, Touriga National, Alfrocheiro, Tinta Roriz, ale zrovna tak i bílých odrůd vitis vinifera – Chardonnay, Moscato, Gewurztraminer, Riesling Italico, Malvasia Bianca, Pinot Grigio, Proseco, Chenin Blanc, Trebiano, Sauvignon Blanc.

Brazilské vinařství momentálně prochází obrovskými změnami, jejichž součástí jsou i mohutné investice. Působí zde přední enologové, sommelieři a znalci z Francie a Itálie, kteří nemalou měrou přispívají k rozmachu brazilského vinařství (např. i Michel Roland).  Technologické vybavení brazilského vinařství patří momentálně ke světové špičce.

Vinařství, jejichž produkty jsou momentálně v ČR k dostání (Miolo, Salton, Casa Valduga, Boscato, Don Guerino), investovala jen za posledních 5 let do svých podniků mnoho desítek milionů amerických dolarů. Vinařství dostala v relativně krátkém čase za svá vína řadu světových ocenění, a to i taková, jako jsou zlaté medaile na soutěžích z Francie, Itálie, Argentiny, Německa, USA ale i Číny a dalších zemí.

Brazilská vinařství:  Napište nám o další informace nebo pro dodání zboží:

  Vaše jméno

  Váš email (vyžadováno)

  Váš telefon

  Předmět

  Vaše zpráva